Wat is het caloriegehalte van aardappelpuree?

Aardappelpuree staat meestal op onze tafel. Bovendien is het opgenomen in de voeding van sanatoria, kleuterscholen en dieetmenu's voor patiënten met gastro-intestinale problemen. Dit is een favoriet bijgerecht van veel mensen, het past goed bij vlees, vis, groenten, worstjes.

Ondanks dat dit een koolhydraat is, dat door de glycemische index (90 eenheden) voornamelijk uit het dieet wordt verwijderd bij het afvallen, is een kleine hoeveelheid gepureerde groente noodzakelijk, omdat het een uitstekende smaak heeft en geen allergeen is (dit is niet over persoonlijke intolerantie).

Samenstelling en voedingswaarde van aardappelpuree

Aardappel is de basis van aardappelpuree en het caloriegehalte van het laatste gerecht hangt af van die extra vetten die in zijn recept staan.

De belangrijkste componenten van aardappelen, en dus de samenstelling van aardappelpuree, zijn koolhydraten, met name zetmeel. Ook bevat de samenstelling van aardappelpuree vitamine C, A, E, B1, PP, B2, eiwitten, minerale componenten (mangaan, ijzer, kalium, mangaan, calcium, fosfor, natrium), vezels. De dagelijkse hoeveelheid vitamines en mineralen in aardappelpuree kan worden berekend door dit artikel te lezen..

De samenstelling van aardappelpuree, bereid uit gekookt op water en na geplette aardappelen zonder toevoeging van melk of boter, komt overeen met 1,8 / 0,4 / 14,6 g per 100 gram eindproduct. Als er extra ingrediënten worden toegevoegd aan aardappelpuree, ziet BJU er anders uit:

AardappelschotelEekhoornsVettenKoolhydraten
Aardappelpuree met toevoeging van 1 theelepel. boter en een half glas 2,5% melk1.82,513,2
Aardappelpuree in water met boter0.70.45,6
Aardappelpuree met 1 kippenei, melk en boter2,32.114.9
Aardappel soep1.41,16.6
Aardappelpuree met margarine en melk1.84.315,5
Aardappelpuree 2,5% met zout2.21,113,9
Droge puree (poeder)10.53.875.3

Calorie Smoothie

Energiewaarde hangt volledig af van welk recept als basis wordt genomen. Dus in 100 gram aardappelpuree in water, zonder boter en melk, zit zo'n 68,9 kcal. Het caloriegehalte van aardappelpuree met melk zal natuurlijk hoger zijn. Vervolgens presenteren we de indicatoren van enkele variaties in het caloriegehalte van aardappelpuree:

AardappelschotelKcal per 100 g
Met een melkvetgehalte van 2,5% en een boterham88.1
Met olie op water29.3
Met ei87.8
Aardappel soep39.0
Aardappelpuree met boter, melk en een ei132.0
Met margarine104.0
Melk gerecht71.1
Direct droog337.0

Aardappelpuree koken

Voor aardappelpuree is een lichtgele binnenkant beter. Aardappelen moeten in kleine stukjes worden gesneden en in kokend water worden gedompeld, zout naar smaak worden toegevoegd en gedurende 15 of 20 minuten gaar worden. Kant-en-klare aardappelen moeten bij het snijden uit elkaar vallen. Als je aardappelpuree maakt in water, dan moet het deel van de vloeistof waarin de groente is gekookt in een aparte kom worden gedaan en wanneer aardappelpuree in kleine porties wordt toegevoegd aan aardappelpuree. Gebruik geen blender en mixer bij het bereiden van aardappelpuree.

Vergeet de voedselcompatibiliteit niet, dit bespaart u spijsverteringsproblemen en krijgt extra kilo's.

Fitaudit

FitAudit-website - uw dagelijkse voedingsassistent.

Echte informatie over voedsel helpt je om af te vallen, spiermassa te winnen, je gezondheid te versterken en een actief en opgewekt persoon te worden..

U zult veel nieuwe producten voor uzelf vinden, hun ware voordelen ontdekken, die producten uit uw dieet verwijderen die u nooit eerder kende.

Alle gegevens zijn gebaseerd op betrouwbaar wetenschappelijk onderzoek en kunnen worden gebruikt door zowel amateurs als professionele voedingsdeskundigen en atleten.

Aardappelpuree calorieën per 100 gram, bju en samenstelling

Wat is het caloriegehalte van aardappelpuree?

Aardappelpuree staat meestal op onze tafel. Bovendien is het opgenomen in de voeding van sanatoria, kleuterscholen en dieetmenu's voor patiënten met gastro-intestinale problemen. Dit is een favoriet bijgerecht van veel mensen, het past goed bij vlees, vis, groenten, worstjes.

Ondanks dat dit een koolhydraat is, dat door de glycemische index (90 eenheden) voornamelijk uit het dieet wordt verwijderd bij het afvallen, is een kleine hoeveelheid gepureerde groente noodzakelijk, omdat het een uitstekende smaak heeft en geen allergeen is (dit is niet over persoonlijke intolerantie).

Samenstelling en voedingswaarde van aardappelpuree

Aardappel is de basis van aardappelpuree en het caloriegehalte van het laatste gerecht hangt af van die extra vetten die in zijn recept staan.

De belangrijkste componenten van aardappelen, en dus de samenstelling van aardappelpuree, zijn koolhydraten, met name zetmeel. Ook bevat de samenstelling van aardappelpuree vitamine C, A, E, B1, PP, B2, eiwitten, minerale componenten (mangaan, ijzer, kalium, mangaan, calcium, fosfor, natrium), vezels. De dagelijkse hoeveelheid vitamines en mineralen in aardappelpuree kan worden berekend door dit artikel te lezen..

De samenstelling van aardappelpuree, bereid uit gekookt op water en na geplette aardappelen zonder toevoeging van melk of boter, komt overeen met 1,8 / 0,4 / 14,6 g per 100 gram eindproduct. Als er extra ingrediënten worden toegevoegd aan aardappelpuree, ziet BJU er anders uit:

AardappelschotelEekhoornsVettenKoolhydraten
Aardappelpuree met toevoeging van 1 theelepel. boter en een half glas 2,5% melk1.82,513,2
Aardappelpuree in water met boter0.70.45,6
Aardappelpuree met 1 kippenei, melk en boter2,32.114.9
Aardappel soep1.41,16.6
Aardappelpuree met margarine en melk1.84.315,5
Aardappelpuree 2,5% met zout2.21,113,9
Droge puree (poeder)10.53.875.3

Calorie Smoothie

Energiewaarde hangt volledig af van welk recept als basis wordt genomen. Dus in 100 gram aardappelpuree in water, zonder boter en melk, zit zo'n 68,9 kcal. Het caloriegehalte van aardappelpuree met melk zal natuurlijk hoger zijn. Vervolgens presenteren we de indicatoren van enkele variaties in het caloriegehalte van aardappelpuree:

AardappelschotelKcal per 100 g
Met een melkvetgehalte van 2,5% en een boterham88.1
Met olie op water29.3
Met ei87.8
Aardappel soep39.0
Aardappelpuree met boter, melk en een ei132.0
Met margarine104.0
Melk gerecht71.1
Direct droog337.0

Aardappelpuree koken

Voor aardappelpuree is een lichtgele binnenkant beter. Aardappelen moeten in kleine stukjes worden gesneden en in kokend water worden gedompeld, zout naar smaak worden toegevoegd en gedurende 15 of 20 minuten gaar worden. Kant-en-klare aardappelen moeten bij het snijden uit elkaar vallen. Als je aardappelpuree maakt in water, dan moet het deel van de vloeistof waarin de groente is gekookt in een aparte kom worden gedaan en wanneer aardappelpuree in kleine porties wordt toegevoegd aan aardappelpuree. Gebruik geen blender en mixer bij het bereiden van aardappelpuree.

Vergeet de voedselcompatibiliteit niet, dit bespaart u spijsverteringsproblemen en krijgt extra kilo's.

Aardappel: calorieën in rauw, gekookt, gefrituurd product, BZHU

Aardappelgerechten verschillen niet alleen qua smaak, maar ook qua caloriegehalte. Voedingsdeskundigen raden aan om het product in de dagelijkse voeding op te nemen, terwijl ze het caloriearme voedsel kiezen. Aardappelen verzadigen het lichaam met kaliumzouten, fosfor, magnesium, mangaan, jodium en andere sporenelementen. De dagelijkse norm voor aardappelen 300 g bevat alle noodzakelijke voedingsstoffen, de dagelijkse norm voor koolhydraten en vitamines PP, A, E, C, B. De hoogste concentratie voedingsstoffen zit in jonge aardappelen, hoe langer de groente wordt bewaard, hoe minder mineralen erin blijven.

STERREN VAN SLIMME STERREN!

Irina Pegova schokte iedereen met een recept om af te vallen: “Ik heb 27 kg afgegooid en blijf afvallen, ik haal het gewoon voor de nacht. ”Lees meer >>

Rauwe aardappelen worden als het meest gunstig beschouwd voor mensen, omdat ze de maximale hoeveelheid vitamines en mineralen bevatten. Rauwe wortelgroenten worden niet geconsumeerd. De gunstige eigenschappen van de groente zijn te danken aan het hoge vezelgehalte dat het spijsverteringssysteem normaliseert. Een hoog kaliumgehalte helpt om overtollig vocht en zouten snel uit het menselijk lichaam te verwijderen.

BZHU per 100 g ruw product:

Titelbedrag
Eekhoorns2 g
Vetten0,4 g
Koolhydraten18 g

Een rauwe knol bevat 70 kcal. Tijdens warmtebehandeling, de indicator van KBZhU en de hoeveelheid vitamines, mineralen varieert aanzienlijk. 65% van de massa van rauwe wortelgewassen wordt veroorzaakt door water. Koolhydraten worden vertegenwoordigd door zetmeel, het gehalte van deze voedingsstof is veel hoger dan in andere groenten.

De energetische waarde van het product varieert aanzienlijk, afhankelijk van het type bereiding.

Calorieëntabel 100 g aardappelen met verschillende verwerkingsmethoden:

Kook methodeVoedingswaarde
Chips500 kcal
Patat310 kcal
Gefrituurd280 kcal
Gebakken192 kcal
Rustiek in de oven gebakken130 kcal
Aardappelpuree met boter130 kcal
Gepureerde melk106 kcal
Water puree85 kcal
Gekookt82 kcal
In uniform78 kcal
Jong61 kcal
Zoete aardappel61 kcal

De voordelen en nadelen van het product zijn ook afhankelijk van de bereidingswijze. Gefrituurd en vet voedsel wordt niet aanbevolen voor mensen met gastro-intestinale problemen, cholecystitis, obesitas. Degenen die van overgewicht af willen, moeten kiezen voor gerechten met de laagste calorieën, zoals gekookte aardappelen zonder olie en zout, jonge of gebakken groente. Hoe minder het wortelgewas warmtebehandeld kan worden, hoe gezonder het is..

Calorietabel van aardappelgerechten:

SchotelnaamCalorieën per 100 g
Noedels en Aardappelsoep69 kcal
Aardappelsoep met vlees50 kcal
Vareniki220 kcal
Aardappelstoofpotje met kip150 kcal
Gebakken taarten met aardappelen200 kcal
Draniki220 kcal
Braadpan met champignons170 kcal
Gestoofde aardappelen met uien en kool95 kcal

Er mag niet meer dan 300 g groente in welke vorm dan ook per dag worden gegeten. Boven de dagelijkse hoeveelheid kan het lichaam aanzienlijk worden beschadigd, met name extra kilo's toevoegen. Ondanks het hoge gehalte aan zetmeel in het wortelgewas, biedt het aanzienlijke voordelen voor het lichaam, maar alleen als het in kleine hoeveelheden wordt geconsumeerd.

Aardappelpuree wordt gekookt in water, melk, met toevoeging van zout en boter. Afhankelijk van de hoeveelheid extra ingrediënten verandert de voedingswaarde van het gerecht. Het minimumgehalte aan kilocalorieën per 100 g product is 112 kcal.

De verhouding KBZHU per 100 g product bereid op water zonder olie en zout:

NutriëntGram-inhoudEnergiewaarde als percentage van de dagelijkse inname per volwassene
Calorieën112 kcal6%
Eekhoorns3 g1%
Vetten6 gelf%
Koolhydraten13 g5%

Voedingsdeskundigen raden aan om aardappelpuree te gebruiken, omdat het een rijke chemische samenstelling heeft:

  • as;
  • zetmeel;
  • water;
  • plantaardige zuren;
  • natrium;
  • kalium;
  • fosfor;
  • magnesium;
  • calcium;
  • jodium;
  • chroom;
  • fluor;
  • ijzer;
  • vitamine B, C, E, PP, D, A;
  • choline;
  • biotine.

Aardappelpuree maken is eenvoudig genoeg. Om te koken, moet je de aardappelen schillen, snijden, in een pan doen en koud water gieten. Zout water, kook de groente gaar. Giet vervolgens het water af, laat een beetje aardappelbouillon achter en giet het in een kopje. Het is goed om oververhit te raken en warme bouillon toe te voegen. Aardappelpuree kan worden gekookt en er melk, boter en zout aan worden toegevoegd. Puree melk met toegevoegde boter heeft een caloriegehalte van 271 kcal.

Jonge aardappelen worden als het nuttigst beschouwd, omdat ze de maximale hoeveelheid voedingsstoffen bevatten. De verhouding BZHU per 100 g:

Titelbedrag
Eekhoorns2 g
Vetten0,5 g
Koolhydraten12 g

De gunstige eigenschappen van jonge aardappelen zijn als volgt:

  • het versterken van de wanden van bloedvaten;
  • uitgesproken antioxiderende eigenschap;
  • normalisatie van de water-zoutbalans;
  • preventie van de ontwikkeling van spijsverteringsziekten.

De verhouding van BJU bij het koken van aardappelen in hun schil:

Titelbedrag
Eekhoorns2 g
Vetten0,3 g
Koolhydraten18 g

Om gekookte aardappelen in hun schil te koken, is het noodzakelijk om 1 kg wortelgroenten goed te wassen, in een pan te doen, koud water te gieten en gaar te koken. Zout wat water. Geschatte kooktijd 30 minuten. Aardappelen kunnen met of zonder schil worden gegeten. De schil bevat een grote hoeveelheid vitamine C.

Gezondheidsvoordelen van gekookt product:

  • immuniteit versterken;
  • mild diuretisch effect;
  • preventie van hart- en vaatziekten.

Contra-indicaties voor het gebruik van het product:

  • Galblaas ziekte;
  • leverziekte
  • verhoogde gasvorming.

Overmatig gebruik van gekookte aardappelen kan het lichaam ernstig schaden, wat zich uit in verstoring van de slokdarm. Gebruik geen groen of een groen product, omdat het een hoge concentratie van de giftige stof solanine bevat.

Eén aardappel, die niet aan een warmtebehandeling is onderworpen, bevat veel nuttige stoffen waarmee je de groente in zijn rauwe vorm kunt gebruiken. Van rauwe aardappelen maak ik sap, dat wordt gebruikt bij brandwonden en ernstige wonden. Aardappelsap kan worden bereid met een sapcentrifuge of de groente op een fijne rasp worden geraspt en vervolgens door een kaasdoek worden geperst. Een afkooksel van een groente elimineert ontstekingen in de nasopharynx, wordt gebruikt als een oplossing voor inhalatie.

Gebruik een gekookte groente voor maskers, die de conditie van de huid van het gezicht kan verbeteren. Om dergelijke natuurlijke cosmetica te bereiden, worden geplette gekookte aardappelen gemengd met dooier, een theelepel honing en 1 theelepel zonnebloemolie. Aanbrengen op het gezicht en 20 minuten laten inwerken, daarna afspoelen met warm water.

En een beetje over geheimen.

Het verhaal van een van onze lezers, Inga Eremina:

Vooral mijn gewicht was deprimerend; op 41 woog ik als 3 sumoworstelaars samen, namelijk 92 kg. Hoe overtollig gewicht volledig te verwijderen? Hoe om te gaan met hormonale veranderingen en obesitas? Maar niets is zo lelijk of jong als zijn figuur.

Maar wat te doen om af te vallen? Laserliposuctie-operatie? Ik kwam erachter - minstens 5000 dollar. Hardwareprocedures - LPG-massage, cavitatie, RF-tillen, myostimulatie? Iets goedkoper - de cursus kost vanaf 80 duizend roebel met een consulent voedingsdeskundige. Je kunt zeker proberen om op een loopband te rennen, tot het punt van waanzin.

En wanneer vind je al die tijd? Ja en nog steeds erg duur. Vooral nu. Daarom heb ik voor mezelf een andere manier gekozen.

Hoeveel kilocalorieën in aardappelpuree

Aardappelpuree maken?

De bereiding van elk gerecht moet zeer verantwoord worden benaderd. Het verwerven van kwaliteitsproducten is natuurlijk het belangrijkste punt, maar het algoritme van acties in de keuken moet ook van tevoren worden bedacht. Als je een dieet volgt, tel dan calorieën. Aardappelpuree in melk heeft een energiewaarde van 90 kcal en met boter - 120 kcal. Als deze cijfers je helemaal niet bang maken, vul dan alle producten in en begin met het bereiden van het bijgerecht..

Kook aardappelen geschild in gezouten water. Smelt de boter en klop het kippenei, kook de melk. Voeg eventueel gehakte dille en ui toe. Doe hete aardappelen in een andere kom en hak ze met een deegroller, voeg regelmatig melk, losgeklopt ei, gesmolten boter toe. Blijf het mengsel verslaan tot je aardappelpuree krijgt (calorieën per 100 gram is 132 kcal).

Caloriegehalte en voedingswaarde Aardappelpuree

EigendomWaarde
Caloriegehalte, kcal112
Eiwitten, gr2.7
Koolhydraten, gr12,9
Vetten, gr5.9

Dieet Aardappelpuree "Origineel"

Aardappelpuree bevat de volgende elementen:
Mono- en disacchariden, as, zetmeel, water, organische zuren, voedingsvezels, onverzadigde vetzuren, natrium, kalium, fosfor, magnesium, calcium, zwavel, koper, boor, aluminium, strontium, jodium, mangaan, chroom, fluor, molybdeen Vanadium, kobalt, nikkel, rubidium, selenium, lithium, tin, zink, ijzer, chloor.

Micro- en macro-elementWaarde
Mono- en disacchariden, g.1.7
Ash, g.1.4
Zetmeel, g.11.1
Water g.105,9
Organische zuren, g.0.2
Dieetvezel, g.1,6
Onverzadigde vetzuren, gr0.1
Natrium, mg19.6
Kalium mg548.3
Fosfor mg74,4
Magnesium mg24.1
Calcium mg28.3
Zwavel, mg32,5
Koper, mcg125.2
Borium, McG101,4
Aluminium, mcg765.5
Strontium, mcg2,5
Jodium, mcg5.7
Mangaan, mg0,1507
Chroom, mcg9.1
Fluor, mcg29.4
Molybdeen, mcg7.8
Vanadium, mcg131.3
Cobalt, mcg4,5
Nikkel, mcg4.4
Rubidium, mcg440,8
Selenium, mcg0.3
Lithium, mcg67,9
Tin, McG1.9
Zink mg0.3763
IJzer mg0.9
Chloor mg67.3

Aardappelpuree bevat de volgende vitamines:
Mono- en disacchariden, as, zetmeel, water, organische zuren, voedingsvezels, onverzadigde vetzuren, natrium, kalium, fosfor, magnesium, calcium, zwavel, koper, boor, aluminium, strontium, jodium, mangaan, chroom, fluor, molybdeen Vanadium, kobalt, nikkel, rubidium, selenium, lithium, tin, zink, ijzer, chloor.

VitamineWaarde
Vitamine B1 (thiamine), mg0.1
Vitamine B2 (riboflavine), mg0,09
Vitamine B6 (pyridoxine), mg0.3
Vitamine B9 (foliumzuur), mcg8.2
Vitamine C, mg14
Vitamine E (TE), mg1,6
Vitamine PP (niacine-equivalent), mg1.5482
Vitamine B12 (cobalaminen), mcg0,06
Vitamine D, mcg0,008
Vitamine A mg0,05
Choline, mg3,7
Vitamine A (RE), mcgvijftig
Vitamine B5 (pantotheen), mg0.3
Vitamine PP, mg1,1
Vitamine H (biotine), mcg0,6
ProductKcalEiwitten, gVetten, gHoek g
Witte aardappel (met schil)701,680.115,71
Witte aardappel (met schil, gebakken)942.10,1521.08
Aardappelpuree1001.83,5415,72
Gefrituurde aardappelen1492,32720.06
Aardappel (zonder schil, met zout, gekookt)871,870.120,13
Aardappelpuree (Droog Poeder)1052.025.5612.22
Aardappelpuree (met Volle Melk)831,920,5717.53
Aardappelpuree (met Volle Melk en Boter)1131,874.2216,77
Aardappel in de schil (gegeten met schil)1092,432.220.53
Aardappel in de schil (zonder schil gegeten)921,950.121.39
Aardappelbeignets (van Frozen)2173.1411.4327.93
Rode aardappel (met schil)721,890,1415,9
Rode aardappel (met schil, gebakken)892,30,1519.59
Zoete aardappel60213.8
Aardappelen7720.416.3
Yam1181,530,1723.78
Nieuwe aardappelen7720.416.3
Gekookte aardappels861,710.118.21
Ingemaakte aardappelen861,710.118.21
Paarse aardappel7220.4zestien
Gedroogde aardappelen3176.60.371.6
Bevroren frietjes2602,8314,9525.65
Aardappelvlokken3697183
Frieten, met toevoeging van zout tijdens het frituren, bevroren, voor het koken (rauw)1672,415.5324.58
Frieten, met toevoeging van zout tijdens het frituren, bevroren, na het koken in de oven1992.96.7628.86
Frieten, gekruld of recht gesneden, met toevoeging van zout tijdens het frituren, bevroren, voor het koken (rauw)1742.125.0527.22
Frieten, gekruld of recht gesneden, met toevoeging van zout tijdens het frituren, bevroren, na het koken in de oven1662,515.1325,2
Witte ongepelde aardappel in de schil942.10,1518.98
Ongeschilde, rauwe witte aardappelen691,680.113.31
Gepofte aardappelen, gekookt, schil met zout782,860.113,9
Gepofte aardappelen, gekookt, schil, zonder zout toegevoegd782,860.113,91
Gepofte aardappelen, gekookt, kern met zout871,870.118.13
Gepofte aardappelen, gekookt, zonder kern, zonder toevoeging van zout871,870.118.33
Aardappel zonder zout932,50,1318,95
Aardappelen in de schil in een magnetron zonder zout1324.390.124.13
Aardappelen in de schil in een magnetron, schil en kern, met zout1052,440.121.94
Aardappelen in de schil in een magnetron, schil, met zout1324.390.129.63
Aardappelen in de schil in een magnetron, kern, geen zout toegevoegd1002.10.121.68
Aardappelen in de schil in een magnetron, kern, met zout1002.10.121.68
Gepaneerde aardappel, huisgemaakt recept met margarine1325.067.599.47
Gepaneerde aardappel, huisgemaakt recept met olie1325.067.599.47
Gepaneerde aardappel, droge mix, onvoorbereid3148.93,770.21
Gepaneerde aardappel, droge mix, gekookt met water, melk en boter932,34.1211,94
Gekookte aardappelen zonder schil zonder zout861,710.118.21
Gekookte aardappelen zonder schil met zout861,710.118.01
Aardappelpartjes, bevroren1232.72.223.5
Ongeschilde, gebakken rode aardappel892,30,1517.79
Ongeschilde, rauwe rode aardappelen701,890,1414.2
Aardappelschijfjes met zelfgemaakte margarine882,873,688.88
Aardappelschijfjes met toevoeging van boter, zelfgemaakt882,873,688.88

De basis van het gerecht is gekookte aardappelen, die na volledig koken worden gekneed door een crush en vermengd met componenten die de massa een grote zachtheid geven. Dit is voornamelijk melk, minder vaak room of boter. Dus hoeveel calorieën in aardappelpuree bepalen het oorspronkelijke recept.

In de chemische samenstelling van aardappelen zit veel kalium, wat belangrijk is voor het goed functioneren van het hart. Daarnaast kun je veel gezonde aminozuren vinden, waaronder essentiële. Met zijn niet het kleinste caloriegehalte, aardappelen reinigen bloedvaten van overtollig cholesterol en kalmeren ook het ontstoken slijmvlies van de maag met gastritis, het is toegestaan ​​voor zweren. Het is ook belangrijk dat het product een goed effect heeft op de stofwisseling..

Dit alles gaat echter over rauwe of gekookte aardappelen. Bij aardappelpuree is de situatie iets anders: sommige voedingsstoffen, zoals zetmeel, gaan het water in. Maar tegelijkertijd zijn aardappelpuree in water voor mensen met problemen met het spijsverteringskanaal veel beter dan hele gekookte aardappelen. Als je er niets aan toevoegt, krijg je zelfs een dieetgerecht: slechts 82 kcal per 100 g.

Het klassieke recept is niet zo veilig, want er zijn minimaal 2 producten met een aanzienlijk vetgehalte. Hoeveel calorieën in aardappelpuree met boter en melk (en zo ziet het gerecht er in traditionele vorm uit) hangt af van de verhoudingen. Het geschatte cijfer is 106 kcal per 100 g, terwijl de hoeveelheid vet toeneemt tot 4,2 g (voor de aardappel zelf is er niet eens 1 g).

Gezien het feit dat aardappelpuree zelden alleen wordt gegeten en vaak wordt gebruikt als bijgerecht voor gehaktballen, gehaktballen en andere vleesgerechten, is de inhoud van het bord erg zwaar. Tijdens het dieet zijn dergelijke combinaties verboden. Als je besluit om aardappelpuree te maken, kook het dan op water of met toevoeging van lactosevrije melk (het bevat geen melksuiker, wat gevaarlijk is voor de figuur). Geen eieren, boter, room. Bij ernstig gewichtsverlies moet je ook melk weigeren.

De gastvrouw moet alle benodigde apparatuur in de keuken hebben, waarmee u een gerecht van elke complexiteit en consistentie kunt maken. Om de perfecte puree te krijgen met calorieën van 80 tot 130 kcal, kunt u drie apparaten gebruiken - elk heeft zijn eigen voordelen en aan welke u de voorkeur geeft, beslist u.

  1. Mixer. Met dit onmisbare keukenblok maak je van alle producten aardappelpuree. Doe de heetgekookte aardappelen in de kom en voeg het ei, boter, melk en kruiden toe. In slechts een paar minuten heb je een geweldig bijgerecht klaar. Het caloriegehalte van op deze manier bereide aardappelpuree is 132 kcal.
  2. Zeef. Fijngestampte voedingsmiddelen zijn geweldig voor kinderen en ouderen. Toegegeven, je zult een ei met boter niet door een zeef kunnen halen, maar aardappelpuree zal diëtischer zijn - slechts 80 kcal in 100 gram.
  3. Houten crush. Met zijn hulp kunt u aardappelpuree maken van elke uniformiteit. Deze methode is veel sneller dan door een zeef te vegen..

Met voorlopige gegevens over de energiewaarde van alle producten, kunt u gemakkelijk de hoeveelheid koolhydraten, vetten, eiwitten en andere componenten in de afgewerkte schaal achterhalen. De tabel toont het caloriegehalte van aardappelpuree, rekening houdend met extra ingrediënten (melk, boter, eieren) per 1,5 kg en 100 gram. Als u deze gegevens kent, kunt u op elk moment de energiewaarde van een deel van elk gewicht berekenen..

Aardappelpuree calorieën per 100

Elke derde vrouw ter wereld heeft gewichtsverlies nodig, en meer dan de helft van de vrouwelijke bevolking let strikt op haar figuur, probeert het gebruik van kruiden en andere toevoegingen in gerechten achterwege te laten. In dit geval telt het eerlijke geslacht calorieën. Kent u bijvoorbeeld het caloriegehalte van aardappelpuree? Het is erg moeilijk om dit geurige bijgerecht te weigeren tijdens een dieet! Ontneem jezelf geen smakelijke maaltijd, het is voldoende om vette componenten zoals boter en melk in het recept te vermijden.

Aardappelpuree maken?

De bereiding van elk gerecht moet zeer verantwoord worden benaderd. Het verwerven van kwaliteitsproducten is natuurlijk het belangrijkste punt, maar het algoritme van acties in de keuken moet ook van tevoren worden bedacht. Als je een dieet volgt, tel dan calorieën. Aardappelpuree in melk heeft een energiewaarde van 90 kcal en met boter - 120 kcal. Als deze cijfers je helemaal niet bang maken, vul dan alle producten in en begin met het bereiden van het bijgerecht..

Kook aardappelen geschild in gezouten water. Smelt de boter en klop het kippenei, kook de melk. Voeg eventueel gehakte dille en ui toe. Doe hete aardappelen in een andere kom en hak ze met een deegroller, voeg regelmatig melk, losgeklopt ei, gesmolten boter toe. Blijf het mengsel verslaan tot je aardappelpuree krijgt (calorieën per 100 gram is 132 kcal).

Drie kookmethodes

De gastvrouw moet alle benodigde apparatuur in de keuken hebben, waarmee u een gerecht van elke complexiteit en consistentie kunt maken. Om de perfecte puree te krijgen met calorieën van 80 tot 130 kcal, kunt u drie apparaten gebruiken - elk heeft zijn eigen voordelen en aan welke u de voorkeur geeft, beslist u.

  1. Mixer. Met dit onmisbare keukenblok maak je van alle producten aardappelpuree. Doe de heetgekookte aardappelen in de kom en voeg het ei, boter, melk en kruiden toe. In slechts een paar minuten heb je een geweldig bijgerecht klaar. Het caloriegehalte van op deze manier bereide aardappelpuree is 132 kcal.
  2. Zeef. Fijngestampte voedingsmiddelen zijn geweldig voor kinderen en ouderen. Toegegeven, je zult een ei met boter niet door een zeef kunnen halen, maar aardappelpuree zal diëtischer zijn - slechts 80 kcal in 100 gram.
  3. Houten crush. Met zijn hulp kunt u aardappelpuree maken van elke uniformiteit. Deze methode is veel sneller dan door een zeef te vegen..

Calorie aardappelpuree: zelfberekening

Met voorlopige gegevens over de energiewaarde van alle producten, kunt u gemakkelijk de hoeveelheid koolhydraten, vetten, eiwitten en andere componenten in de afgewerkte schaal achterhalen. De tabel toont het caloriegehalte van aardappelpuree, rekening houdend met extra ingrediënten (melk, boter, eieren) per 1,5 kg en 100 gram. Als u deze gegevens kent, kunt u op elk moment de energiewaarde van een deel van elk gewicht berekenen..

Hoeveel calorieën in aardappelpuree?

Aardappelpuree is bij iedereen een bekend gerecht. Het is geschikt voor babyvoeding en dieetvoeding, maar ook voor mensen met maag- en darmaandoeningen. Het caloriegehalte van aardappelpuree is afhankelijk van de ingrediënten waaruit het bestaat, bijvoorbeeld boter en melk. Aardappelpuree komt het lichaam ten goede, omdat het, naast een aangename smaak, zeer gemakkelijk verteerbaar is. Dit gerecht past goed bij verschillende groenten zoals spinazie of artisjok van Jeruzalem. Bovendien veroorzaken aardappelpuree geen allergische reactie. De enige contra-indicatie is individuele overgevoeligheid..

Caloriegehalte van aardappelpuree, de samenstelling en voedingsstoffen

Aardappel is de basis van aardappelpuree en het caloriegehalte van het laatste gerecht hangt af van die extra vetten die in zijn recept zijn opgenomen. Zo kan het caloriegehalte van aardappelpuree onafhankelijk worden aangepast. Hoeveel calorieën zitten er in aardappelpuree gekookt in water zonder toevoeging van extra ingrediënten? Voor 100 gram is het eindproduct slechts 63 kcal. Zo'n gerecht kan zonder aarzeling in het dieet worden opgenomen. Het blijkt dat aardappelpuree minder calorieën bevat dan in de schil gekookte aardappelen.

De belangrijkste samenstelling van aardappelen is koolhydraten en zetmeel. Het product is ook rijk aan vitamine A en C en sporenelementen, met name: kalium, calcium, natrium, magnesium en fosfor..

Het lichaam consumeert aardappelpuree, het lichaam begint snel vol te voelen en die micro-elementen waaruit de samenstelling bestaat, hebben een positief effect op de toestand van botten, tanden en hersenfunctie. Aardappelpuree kan alleen worden beschadigd door extra ingrediënten. Bijvoorbeeld olie, spread of margarine van lage kwaliteit.

Calorie aardappelpuree in verschillende recepten

Aardappelen worden het best geschild met een speciaal mes voor het schillen van groenten. Ze kunnen een vrij dunne laag van de schil verwijderen, omdat er direct onder het grootste aantal voedingsstoffen zit. Voor aardappelpuree zijn geelachtige aardappelen binnen het beste. Bij dergelijke rassen meer zetmeel en beter verteren. Aardappelen moeten worden gesneden, maar niet te fijn en in kokend water worden verlaagd. Het is deze reeks acties die de meeste hoeveelheid voedingsstoffen vasthoudt. Voeg vervolgens zout naar smaak toe en kook gedurende 15 of 20 minuten, tot het gaar is, afhankelijk van het type aardappel, terwijl je de pan losjes afdekt met een deksel. Bij het snijden met een mes moet de afgewerkte aardappel uit elkaar vallen. Als u besluit aardappelpuree in water te maken, moet het deel van de vloeistof waarin de aardappelen zijn gekookt, afzonderlijk worden afgetapt en later aan de aardappelpuree worden toegevoegd, waardoor het de gewenste consistentie krijgt. Vervolgens moeten de aardappelen worden geplet en geslagen, waarbij periodiek de eerder uitgelekte bouillon wordt toegevoegd. Gebruik geen blender en mixer bij het bereiden van aardappelpuree. Het kan de verkeerde consistentie blijken te zijn. Het caloriegehalte van deze puree is 63 kcal. Voor mensen die bepaalde diëten volgen, kan aardappelpuree alleen op water worden gekookt..

In plaats van een aardappelbouillon kun je er puree aan toevoegen. Het caloriegehalte van aardappelpuree in melk zonder toevoeging van olie is circa 90 kcal per 100 gram product. Voeg geen koude melk toe aan aardappelpuree. Dit verpest de smaak en kleur van het gerecht..

Het caloriegehalte van aardappelpuree met plantaardige olie is ongeveer 82 kcal. Plantaardige olie kan in dit geval boter vervangen. Hierop kunt u de uien bakken en aardappelpuree toevoegen als het gerecht klaar is. Het caloriegehalte van aardappelpuree in boter bedraagt ​​ongeveer 120 kcal.

Aardappelgerechten hebben een rijke smaak en voeding. Tijdens het dieet is het belangrijk om de minst calorierijke te kiezen. Afhankelijk van de bereidingswijze van de groente verandert ook de energiewaarde-indicator..

De voedingswaarde van aardappelen

Aardappelknollen zijn niet alleen een bron van complexe koolhydraten, maar ook van verschillende sporenelementen en voedingsvezels. Vanwege het vezelgehalte is de groente nuttig bij aandoeningen van het spijsverteringskanaal. Kalium draagt ​​bij aan de snelle verwijdering van overtollig vocht en de normalisatie van het hart.

Hoogcalorische rauwe aardappel (1 stuk bevat

70 kcal, en in 100 g -

76 kcal) vanwege het aanzienlijke gehalte aan koolhydraten, voornamelijk zetmeel.

Door hun aantal overtreft de groente alle andere, bijvoorbeeld bieten en wortels. Zie tabel caloriegroenten. Zetmeel, waarvan de concentratie het meest in de knollen van de herfstoogst zit, is goed voor meer dan 20% van het totale gewicht van het wortelgewas. Daarom heeft een jonge groente niet zo'n hoge indicator van de energiewaarde - ongeveer 60 kcal. Tijdens warmtebehandeling neemt het caloriegehalte aanzienlijk toe.

Calorie Aardappelpuree

Het caloriegehalte van aardappelpuree kan laag zijn als je daarbij melk met 0% vet of water toevoegt. Een portie van 100 gram bevat ongeveer 85 kcal. Als u meer dikke melk kiest, kan de indicator toenemen tot 35 eenheden. Elke olie verhoogt de voedingswaarde van het gerecht aanzienlijk..

Aardappelpuree heeft een caloriegehalte van 130 kcal als u slechts één theelepel boter toevoegt (het aantal verandert afhankelijk van het vetgehalte).

U kunt de energiewaarde verlagen als u uw favoriete gerecht kookt in een kom met een coating van keramiek, marmer of teflon. Daarnaast is het belangrijk ervoor te zorgen dat per 500 g wortelgewassen niet meer dan 10 g van een vethoudend product wordt geconsumeerd. Lees in ons artikel over de voedingssamenstelling (BJU) van aardappelen.

Hoeveel calorieën zitten er in gekookte, gebakken, gebakken aardappelen

Tot de dieetoptie van het koken van een groente behoort het koken (ongeveer 85 kcal). In termen van energetische waarde zijn gekookte aardappelen inferieur aan pasta, tarwebrood, bananen en boekweit. Lees hier meer over boekweitcalorieën. Dit geldt echter alleen voor gevallen waarin geen mayonaise, roomsaus of boter wordt toegevoegd..

Bij het koken in een schil verandert de waarde bijna niet (78 kcal). Voedingsdeskundigen raden aan om de groente “in uniform” te bereiden, aangezien de meeste nuttige elementen in het wortelgewas worden bewaard.

Het caloriegehalte van gebakken aardappelen is identiek aan dat van gekookte aardappelen, maar elk supplement verhoogt deze aantallen. U kunt het zetmeelgehalte verminderen als u de groente enkele uren in koud water laat staan. 3 keer meer calorieën in gebakken aardappelen (tot 200 kcal).

Het type olie heeft een kleine invloed op de energiewaarde: bij het koken op olijfolie, zonnebloem of romige figuren zullen ongeveer hetzelfde zijn. Meer informatie over het caloriegehalte van plantaardige olie vindt u in onze publicatie. Frieten bevatten ongeveer 310 kcal en in fastfoodrestaurants kost een portie gefrituurde groente bijna 280 kcal.

Aardappel calorieëntabel per 100 gram

Met de calorietabel per 100 g kun je kennis maken met de energiewaarde van een populaire groente.

Calorie-aardappelgerechten

De meeste gerechten met een populaire knolgewas kunnen nauwelijks dieet worden genoemd, dus mensen die proberen extra kilo's kwijt te raken, moeten ze niet eten..

Opties voor eerste, tweede gangen en gebak met aardappelen:

  • soep met noedels - 69 kcal;
  • soep op kippenbouillon - 50 kcal;
  • knoedels - 220 kcal;
  • kipstoofpot - 150 kcal;
  • rustieke aardappelen - 130 kcal;
  • gebakken taarten - 200 kcal;
  • aardappelpannenkoekjes - 220 kcal;
  • braadpan met champignons - 170 kcal;
  • zelfgemaakte chips - 500 kcal;
  • gestoofde aardappelen met kool en uien - 95 kcal.

Om te voldoen aan de behoefte van het lichaam aan belangrijke stoffen en elementen zoals fosfor, kalium, koolhydraten, is het noodzakelijk om ongeveer 300 g groenten per dag te eten. Een groter aantal zal de taille enkele centimeters vergroten.

Bij het kiezen van de minst calorierijke gerechten hoeft u zich geen zorgen te maken over een set extra kilo's. Zetmeelrijke groente, met mate geconsumeerd, komt alleen het lichaam ten goede.

Aardappelpuree, calorieën, voordelen en voedingseigenschappen

Velen van ons zijn geïnteresseerd in welke aardappelgerechten nuttig zijn voor een persoon, wat is hun caloriegehalte. Aardappelpuree kan letterlijk een van de meest populaire gerechten op onze tafel worden genoemd. Maar wanneer we, die extra kilo's kwijt willen, een dieet gaan volgen, proberen we om de een of andere reden dit gerecht volledig te verlaten.

Waarom? Feit is dat we in de regel de calorische waarde ervan overschatten. Aardappelpuree die we vroeger beschouwden als een calorierijk product.

Maar is dat zo? Wat heeft calorie-puree precies, wat is het nut van aardappelpuree en zijn aardappelpuree en dieet echt onverenigbaar? We zullen hier later over praten..

Het gebruik van aardappelpuree is te danken aan de rijke samenstelling van dit product, dat voldoende vitamines, mineralen en andere biologisch actieve ingrediënten bevat die nodig zijn voor de menselijke gezondheid.

Aardappel bevat, als een uitstekend tuingewas, een grote hoeveelheid zetmeel, een aantal vitamines, suiker, aminozuren, lysine en mineralen - calcium, fosfor. Zetmeel is nuttig voor mensen die lijden aan een maagzweer en helpt het lichaam deze aandoening te bestrijden. Zoals u kunt zien, verdient naast de belangrijke eigenschappen van aardappelpuree niet alleen de calorieën aandacht. Aardappelpuree - een goed gerecht voor een dieet met hart- of nieraandoeningen. Aardappel helpt pijn te elimineren, heeft omhullende eigenschappen.

Het eten van aardappelen is gunstig voor de hersenfuncties, omdat het de vorming van stoffen in de hersenen stimuleert die ons geheugen helpen versterken..

Er is nog een eigenschap van dit product, die de nuttige eigenschappen en het caloriegehalte bepaalt. Aardappelpuree bevat een recordhoge hoeveelheid zetmeel van natuurlijke oorsprong, evenals vezels en eiwitten. Al deze componenten geven aardappelpuree zijn opmerkelijke nutritionele eigenschappen..

Van de vitaminesamenstelling van aardappelpuree, vitamine C (ascorbinezuur), vitamine B1, B2, B6, PP, evenals caroteen (provitamine A) en inositol (vitamine B8). Aardappelpuree wordt gebruikt als een nuttig plantaardig aanvullend voedsel voor zuigelingen. Maar natuurlijk zal dit gerecht niet alleen nuttig zijn voor kinderen, maar ook voor volwassenen.

Dankzij de uitstekende smaak en rijke vitaminesamenstelling van aardappelpuree kunnen we dit product classificeren als dieetvoeding en gunstig voor de menselijke gezondheid..

Over calorieën:

Laten we nu kijken hoeveel calorieën dit gerecht heeft..

Het caloriegehalte van aardappelpuree is 90 kcal per 100 gram

Als het gerecht melk bevat, stijgt het caloriegehalte tot 110 kcal en de toevoeging van boter in aardappelpuree - tot 120 kcal, tenminste. De voedingswaarde van aardappelpuree is niet veel groter dan die van gewone gekookte aardappelen, dus wees niet bang dat dit gerecht gewichtsverlies zal verstoren..

En wat is het caloriegehalte van aardappelpuree die op verschillende manieren is gekookt? Maar deze:

Calorieëntabel voor aardappelpuree, per 100 gram product:

Aardappelpuree:Calorieën in kcal
op het water89,0
op water met olie109,0
met melk110,0
op water met melk en boter120,0

En de voedingswaarde van aardappelpuree, op verschillende manieren bereid, is dit:

Tabel voedingswaarde aardappelpuree, per 100 gram product:

Aardappelpuree:Eiwitten, gr.Vetten, gr.Koolhydraten, gr.
op het water2,32.615,0
op water met olie2.04.017.3
met melk2.23.215,0
op water met melk en boter2.05.312.0

Hoe kook je dit gerecht thuis? Hier is een recept:

Aardappelpuree:

  • Aardappel - 8 stuks
  • Melk - 1 kopje
  • Boter - 2 eetlepels
  • Zout naar smaak

De aardappelen worden geschild, gewassen, gekookt tot ze gaar zijn en gedroogd op laag vuur. Vervolgens worden de aardappelen, niet laten afkoelen, gekneed, zout en olie gedaan en, onder roeren, hete melk toegevoegd. Het resulterende mengsel is goed geslagen. Kant-en-klare aardappelpuree wordt geserveerd als zelfstandig gerecht of als bijgerecht. En dat is alles! Eet op gezondheid en caloriearme aardappelpuree, je figuur zal niet bederven.

Deel het artikel met je vrienden op sociale netwerken!

Meer over hetzelfde onderwerp:

  1. PtichkaPevichka90 schrijft,

Het aardappeleiwit is trouwens qua samenstelling identiek aan het eiwit van melk en ei. En als je het caloriegehalte van jonge aardappelen vergelijkt met oude, dan kan het caloriegehalte van jonge aardappelen drie keer zo hoog zijn. U kunt het caloriegehalte van zowel jonge als oude aardappelen verminderen door het in water te weken. Omdat het calorieën samen met zetmeel verliest, gaat het in het water.

Hoeveel calorieën in aardappelpuree op water, met melk, met boter?

In de ranglijst van de eenvoudigste en daarom populaire warme gerechten, bevat de top drie steevast aardappelpuree. Het is inderdaad bereid, zo niet snel, dan in ieder geval bijna onafhankelijk, zonder continue monitoring door de gastvrouw, en kan bijna alles aanvullen: vlees, vis, gevogelte, groentesalade, gebakken eieren. Maar aardappelpuree heeft één belangrijk minpuntje: het is vaak verboden in veel systemen voor gewichtsverlies. Waarom is dat? Zitten er echt te veel calorieën in, dan schaadt het de figuur ernstig?

Aardappelpuree: de belangrijkste kenmerken

De basis van het gerecht is gekookte aardappelen, die na volledig koken worden gekneed door een crush en vermengd met componenten die de massa een grote zachtheid geven. Dit is voornamelijk melk, minder vaak room of boter. Dus hoeveel calorieën in aardappelpuree bepalen het oorspronkelijke recept. Aardappel zelf is een product met een matig caloriegehalte: 100 g bevat 76-80 kcal, evenals 16 g koolhydraten, waarvan het merendeel zetmeel is. Er zit praktisch geen eiwit in het product: slechts 2 g.

De hoeveelheid zetmeel in aardappelpuree is iets lager dan in rauwe aardappelen, omdat een deel in water gaat, dat na het koken wordt afgevoerd.

In de chemische samenstelling van aardappelen zit veel kalium, wat belangrijk is voor het goed functioneren van het hart. Daarnaast kun je veel gezonde aminozuren vinden, waaronder essentiële. Met zijn niet het kleinste caloriegehalte, aardappelen reinigen bloedvaten van overtollig cholesterol en kalmeren ook het ontstoken slijmvlies van de maag met gastritis, het is toegestaan ​​voor zweren. Het is ook belangrijk dat het product een goed effect heeft op de stofwisseling..

Dit alles gaat echter over rauwe of gekookte aardappelen. Bij aardappelpuree is de situatie iets anders: sommige voedingsstoffen, zoals zetmeel, gaan het water in. Maar tegelijkertijd zijn aardappelpuree in water voor mensen met problemen met het spijsverteringskanaal veel beter dan hele gekookte aardappelen. Als je er niets aan toevoegt, krijg je zelfs een dieetgerecht: slechts 82 kcal per 100 g.

Aardappelpuree en dieet

Het klassieke recept is niet zo veilig, want er zijn minimaal 2 producten met een aanzienlijk vetgehalte. Hoeveel calorieën in aardappelpuree met boter en melk (en zo ziet het gerecht er in traditionele vorm uit) hangt af van de verhoudingen. Het geschatte cijfer is 106 kcal per 100 g, terwijl de hoeveelheid vet toeneemt tot 4,2 g (de aardappel zelf heeft niet eens 1 g). Sommige huisvrouwen breken hier ook een rauw ei (ongeveer 90 kcal voor het hele gerecht - niet per 100 g) of schenken er room in. Het blijkt zachter, maar ook dikker en caloriearm. Afhankelijk van het recept kan de indicator oplopen tot 120-125 kcal of zelfs sterker.

Vergeet niet dat meestal een portie aardappelpuree voor een volwassene ongeveer 250 g is, met als resultaat 265-300 kcal.

Gezien het feit dat aardappelpuree zelden alleen wordt gegeten en vaak wordt gebruikt als bijgerecht voor gehaktballen, gehaktballen en andere vleesgerechten, is de inhoud van het bord erg zwaar. Tijdens het dieet zijn dergelijke combinaties verboden. Als je besluit om aardappelpuree te maken, kook het dan op water of met toevoeging van lactosevrije melk (het bevat geen melksuiker, wat gevaarlijk is voor de figuur). Geen eieren, boter, room. Bij ernstig gewichtsverlies moet je ook melk weigeren.

Lees ook:

Om te voorkomen dat de aardappelen in extra kilo's veranderen, vermijd het om het samen met dierlijke eiwitten te gebruiken: voeg bonen, groenten, verse groenten, eieren toe - gekookt of in de vorm van een omelet. Zo wordt het product makkelijker verteerd en zal het totale caloriegehalte van het gerecht lager zijn. En natuurlijk, als u de figuur strikt volgt, berekent u elke keer afzonderlijk hoeveel calorieën er in aardappelpuree zitten, aangezien eventuele wijzigingen in het recept, tot verschillende verhoudingen tussen water en aardappelen, de cijfers kunnen beïnvloeden.